След 4 поредни загуби Seahawks знаят, че четвъртата четвърт от сезона им трябва да е почти перфектна
AP News | 2023-12-12 | 02:40:07

РЕНТЪН, Вашингтон (AP) — Ако сезонът се разглежда на четвърти, както обича да прави Пийт Карол, тогава третата четвърт беше пълна катастрофа за Сиатъл Сийхоукс и четвъртата четвърт трябва да бъде почти перфектна за отбор, който вярваше, че е от плейофен калибър, за да постигне целта си.

Сиатъл загуби четвъртия си пореден мач в неделя, 28- 16 до Сан Франциско, друго представяне, което разшири огромната разлика между 49ers и Seahawks в NFC West. Загубата на четири поредни мача е първа за Карол в неговия мандат в Сиатъл и свали Сийхоукс (6-7) под .500.

Претърпяната нова загуба беше достатъчно дразнеща за Карол. Но начинът, по който се случи, с провалени задачи и пропуснати покрития в защита, изглежда остави треньора по-обезпокоен от обикновено.

„Това беше наистина разочароващо, защото това беше шанс да победим тези момчета на тяхно място. Имахме шанс да го направим“, каза Карол. „Движехме футбола достатъчно добре, за да спечелим няколко точки на таблото. Щяхме да ги спираме цяла нощ. Не го направихме.“

Сиатъл отстъпи общо 527 ярда на 49-те, а Сан Франциско имаше средно почти първи на всеки удар. Това, че Niners отбелязаха само 28 точки, може да е най-изненадващият аспект от резултата.

Графикът беше брутален за Сиатъл и контузиите не помогнаха, включително неделя, когато титулярният куотърбек Джино Смит беше отстранен поради контузия в слабините и Дрю Лок стартира. А прекъсването на поредицата от загуби и връщането към разговора за плейофите не става по-лесно с гостуването на Филаделфия тази седмица.

КАКВО РАБОТИ

Сийхоукс имаха девет отигравания на 20 ярда или повече в атака, най-много от всеки мач този сезон. Предишният рекорд на Сиатъл за игри на 20 ярда беше шест срещу Синсинати, а Сийхоукс имаха само два в първата си среща със Сан Франциско.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Като група, Сиатъл има един от най-добре платените играчи в лигата и никой не изглежда да играе до нивото на заплатите си. Джамал Адамс беше лошо победен на трето и 11, отстъпвайки тъчдаун от 54 ярда на Дийбо Самуел. Куандре Дигс изглеждаше извън позиция при пробега на Кристиан Маккафри от 72 ярда, за да започне играта. Джулиан Лав имаше най-продуктивния ден с прихващане и принудително разиграване, но също така изглеждаше победен при няколко отигравания. Смит и прави първия си старт от края на сезон 2021. Лок хвърли два паса за тъчдаун и две прихващания. Още няколко негови подавания също можеха да бъдат взети. Но в по-голямата си част Лок изглеждаше удобно в джоба, правеше умни четения и използваше краката си, когато беше необходимо. Има няколко решения, които би искал да си върне, но той показа някои от уменията, които го направиха избран за втори кръг на драфта.

НАМАЛЯВАНЕ НА ЗАПАСИТЕ

DK Metcalf отново се озова в светлината на прожекторите по грешна причина, след като отмъщението му доведе до изхвърлянето му през четвъртата четвърт. Меткалф имаше причина да се разстрои, след като Фред Уорнър му нанесе ненужен удар отзад след прихващане - особено като се има предвид историята на Меткалф с нараняване на врата в колежа. Но реакцията му доведе до тотална свада и той беше счетен за подбудител. Меткалф показа в миналото, че емоциите му могат да надделеят над него и опонентите се опитаха да създадат ситуации, в които той да реагира неблагоприятно, с последния пример от неделя.

INUJRIES

Фокусът ще бъде върху Смит (слабините) и неговото възстановяване. Играта в понеделник вечер трябва да увеличи шансовете Смит да може да започне. Открояващият се корнербек новобранец Девън Уидърспуун получи хип-пойнтър през първата четвърт и не се завърна. Cornerback Тре Браун също пропусна мача с контузия в петата и липсата му се усети, когато Уидърспун напусна.

Карол каза, че смята, че Уидърспуун ще се върне срещу Ийгълс, докато Браун има добри шансове да се завърне.

КЛЮЧОВО НОМЕР

9,94 — 49ers изкараха средно 9,94 ярда на игра. Извадете падания на колене и беше повече от 10 ярда на щракване. Това е едва осмият път от 2000 г. насам, когато отбор допуска 9,9 ярда на игра в мач. Денвър допусна 10,23 ярда на игра по-рано този сезон, когато даде 70 точки на Маями.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Шансовете на Сиатъл да влезе в плейофите вероятно зависят от това дали може да прекъсне поредицата от загуби следващия понеделник вечер, когато гостува на Филаделфия. Това е огромна игра и за двата отбора – шансовете на Сиатъл за плейофите и надеждите на Eagles да спечелят NFC East. Последните три седмици от редовния сезон са далеч по-управляеми, но тези мачове може да станат безсмислени, ако Seahawks се спънат отново.